Nejčastější dotazy

Pokud jsme neodpověděli na vaše dotazy, neváhejte nám napsat hello@ownest.cz

Dosáhnu na to?

Jakmile se zaregistrujete, určíme vaši orientační kupní sílu, tj. přibližnou cenu nemovitosti, kterou pro vás budeme schopni koupit. Kalkulačka na webu je pro vás nicméně dobrou indikací budoucích nákladů. Nájem by neměl přesahovat 50 % vašeho současného čistého příjmu domácnosti a měli byste mít naspořeno alespoň 3 % z ceny nemovitosti. Ale nebojte, bude vám to stále dávat výrazně větší prostor než se současnou hypotékou.

Jak to bude fungovat?

Vaše cesta k vlastnímu bydlení vypadá takto:

 1. Registrace a dokumenty – v případě, že z vaší aplikace bude zřejmé, že budete v následujících letech připraveni na hypotéku, určíme orientační kupní sílu pro nákup bytu. Následně nám nahrajete dokumenty ohledně:
  • příjmu (potvrzení a výpis z banky),
  • úspor (3 % z ceny bytu),
  • případných závazků.
  Vyplníte detailní dotazník, na jehož základě určíme finální kupní sílu pro nákup bytu. Poté se seznámíte s rámcovou smlouvou včetně nájemní smlouvy a smlouvou o smlouvě budoucí kupní. V případě dotazů si s vámi rádi zavoláme a vyjasníme si dodatečné otázky
 2. Výběr nemovitosti – oficiálně vás zaregistrujeme do programu Ownest a vy nám na oplátku převedete registrační poplatek ve výši 2 500 Kč. Umožníme vám vybrat si svůj vysněný domov z předních realitních webů jako jsou Bezrealitky, Sreality, nebo pro vás nastavíme hlídacího psa, aby vám žádná nabídka neunikla. Vybrané byty společně prodiskutujeme, aby vaše rozhodnutí bylo zároveň i dobrou investicí.
  Na co myslet při výběru
 3. Nákup nemovitosti – až si vyberete ten pravý byt, Ownest se postará o podání nabídky v hotovosti a povede celý nákupní proces. Budeme tu pro vás, abychom vyjednali ty nejlepší podmínky od prodávajícího a ušetřili vás stresu z obchodního jednání. Jakmile je naše nabídka přijata, jsme připraveni okamžitě zaplatit rezervační poplatek.
 4. Poplatek za zprostředkování a cena za využití opce – v tento moment byste měli být připraveni převést poplatek za zprostředkování a využití opce na náš bankovní účet, abychom mohli dokončit nákup vašeho nového domova. Poplatky jsou detailně popsány v části Jaké jsou počáteční náklady pro vstup do programu Ownest?
 5. Nájem a uplatnění opce – po podpisu nájemní smlouvy už budete vědět, kdy dostanete klíče a budete se moci nastěhovat domů. Během programu budete mít možnost 2x uplatnit opci (např. do 1. a 3. roku) a odkoupit nemovitost za předem danou cenu. Cesta s Ownestem pak bude u konce a vy se stanete majitelem vašeho bytu!

Co pro to musím udělat?

Všechny
otázky & odpovědi

Pokud jsme neodpověděli na vaše dotazy, neváhejte nám napsat hello@ownest.cz